АЈ ШТО ЌЕ ДОЖИВЕАТ ТЕЖОК ПОРАЗ, ПА И ВО ЗАТВОР ЌЕ ЗАГЛАВАТ СИТЕ ДО ВЕЧЕР: Претседателот на ОК на ВМРО-ДПМНЕ во Центар фатен како дава поткуп!

Објавено на 15.07.2020 во 18:03:36 часот | Македонија

Претседателот на ОК на ВМРО-ДПМНЕ во Центар, Гане Петров е фатен од полицијата како врши поткуп на гласачи на скопското Кале.

Тој бил приведен во полициската станица Беко и по сослушувањето бил пуштен на слобода, велат наши извори.

 

 

loading...

 

Македонија

Свет