ОЧАЈНИ ДЕКА ГИ ЧЕКА ПОРАЗ, ВМРОВЦИТЕ ПОЧНАА ДА ПРАВАТ ГЛУПОСТИ: ЧУЛЕВ ПОЧНА ДА АПСИ АКТИВИСТИ НА СДСМ

Објавено на 13.07.2020 во 20:36:22 часот | Македонија

*реклама ----------------------------------------------------------------------------------------------------

 

 

 

 

 

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 
 
 
Директорот на Зоолошката градина Скопје, Ѓорѓи Галетановски попладнево бил приведен во Секторот за економски криминал поради објава на неговиот профил на Фејсбук, јавува А1он.

Објавата денеска на големо се споделува на социјалната мрежа, а во неа, се повиквуаат гласачите кои сакаат да гласаат за една партија да го чкртнат името „Северна“ на гласачкото ливче.

Галетановски околу еден час давал исказ во полиција, откако бил пријавен од анонимно лице.

 

 

loading...

 

Македонија

Свет