Почина Кели Престон, сопругата на Џон Траволта, од рак на дојка ФОТО

Објавено на 13.07.2020 во 13:04:17 часот | Свет

Сопругата на Џон Траволта, Кели Престон, почина од рак на дојка на 57-годишна возраст.

„Со тешко срце, би сакал да ве известам дека мојата сопруга Кели почина после две години борба со ракот на дојка. Таа се бореше со храбро срце и со поддршка на многумина“, напишач Џон на својот инстаграм-профил.

Џон и Кели беа во брак 29 години, имаат две деца, а нивниот син Џет почина на 16-годишна возраст.

„Простете што нема да се огласуваме извесно време, ќе им се посветам на децата кои ја загубија својата мајка“, додал актерот.

 

 

loading...

 

Свет

Македонија