ГРУЈО МУ ДАДЕ ГОЛ НА МИЦКОВСКИ ВО СУДСКИ ПРОДУЖЕТОК, ВО 93-ТА МИНУТА!

Објавено на 13.07.2020 во 11:58:02 часот | Колумни

Саше Ивановски

Новинар, основач и сопственик на Мактел.мк


* реклама ----------------------------------------------------------------------------------------------------
 
 
 
 
 
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Марјан Забрчанец, Коста Петров и Ацко Поповски, ПР стратезите на СДСМ денеска биле видени во црква, палеле свеќи, ставале по стотки на икони, радосни на бога и светците што Грујо реши да даде интервју во изборен молк 2 дена пред гласање за тоа дали да се врати режимот или не!

Кој знае што сакал да постигне Груевски, дали го замолиле од ВМРО ДПМНЕ да се јави дека еве нема да се враќа во политика па мислеле дека тоа ќе им помогне, дали па он мислел дека вака ќе им помогне, или пак самите ФАЦ, германскиот весник решил да им се одмазди на ВМРО ДПМНЕ за пропадната зделка со МПМ групацијата во која изгубија многу пари во времето на режимот на Грујо, дали Ангела Меркел тука има вмешано прсти, но дар од бога е интервјуто за СДСМ!!!

Што може да го потсети народот на режимот на Грујо, од интервју со Грујо лично два дена пред гласање?!?!

Каков авто гол, наместо да замолчи да се скрие, да се замонаши некаде во некој будистички храм и да даде завет за молк од едно 10-20 години, Грујо решил својствено за него, ултрае ЕГО ТРИП и суетно до коска да го иубедува светот дека он бил жртва на заговор на ЦИА кои го натерале да краде па потоа го фатиле и он морал да бега затоа што му спремале ликвидација?!?! Хахахаа, срцка гнаса расипана, куче едно кукавичко мафијашко ненормално!!!

Народот вака така, глуп или паметен, мудар или смотан, небањат и бањат, Македонци и Албанци и Турци и Роми и Бошњаци и Власи и Срби и Торбеши на крај ќе ја донесе одлуката и уврен сум дека режимот пак нема да се врати!!!

 

 

loading...

 

Колумни

Македонија