ОВАА ИСПАДНА НАЈРАСИПАНА ВО ИСТОРИЈАТА НА МАК ПОЛИТИКАТА - Силјановска на Телма- Бомбите не ми се познати ама се шокантни?!

Објавено на 13.07.2020 во 00:47:36 часот | Македонија

* реклама ----------------------------------------------------------------------------------------------------
 
 
 
 
 
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 Професорката Гордана Силјановска Давкова, носител на листата на кандидати за пратеници, од коалицијата предводена од ВМРО-ДПМНЕ, во ИЕ 1 на дебатата на телевизија Телма во емисијата „Топ тема“ вечерва на дебатата се осврна на кампањата за предвремените парламентарни избори и за сето она што се зборуваше во кампањата.

– Бомбите кои ги слуша јавноста не ми се познати, но се шокантни. Личат на признание. И сега веќе секој би интерервенирал во нормална држава, но кај нас Русковска, Јовевски не реагираат на тоа што го слушаме – рече Силјановска – соопштија од Центарот за комуникации на ВМРО-ДПМНЕ.

 

 

loading...

 

Македонија

Свет