ВАКВА ДОБРА ВЕСТ НЕ СМЕ ИМАЛЕ 10 ГОДИНИ: Основниот суд Велес определи 30 дена притвор за Владимир Панчевски

Објавено на 11.07.2020 во 23:52:34 часот | Македонија

Основниот суд Велес одреди 30 дена притвор за поранешниот претседател на Кривичниот суд Скопје, Владимир Панчевски поради отсуство на рочиштето за судскиот предмет „АКМИС“ во кој е обвинет.

Веста за притворот на Панчевски ја објавија од „Коалиција Сите за правично судење“ од каде појаснуваат дека мерката е одредена за обезбедување на негово присуство на судењето.

На денешното рочиште за предметот „АКМИС”, кој се води во Основиот суд Велес, не се појавиле ниту обвинетиот Панчевски, а не бил присутен ниту неговиот правен застапник.

 

 

loading...

 

Македонија

Свет