МИЦКОВСКИ ШТОТУКУ ЈА ПРИЗНА АНКЕТАТА НА БРИМА ГАЛУП, ПОЧНА ДА ЛАПРДА И ДА ГО ПЛАШИ НАРОДОТ СО ФЕДЕРАЛИЗАЦИЈА И КАНТОНИЗАЦИЈА НА ЗЕМЈАТА!

Објавено на 09.07.2020 во 21:35:02 часот | Македонија

 

*реклама ----------------------------------------------------------------------------------------------------

 

 

 

 

 

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 
 
Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски денеска во Аеродром изјави дека СДСМ и БЕСА подготвуваат федерализација на Македонија.
 
-На маса е Македонија, да не биде дека не е споменато пред време затоа што првиот чекор е федерализација, вториот чекор е конечно уништување на Македонија и секој оној кој ќе излезе на 15 јули и ќе заокружи пред името на Никола Димитров и за волјата на СДСМ и Беса треба да е свесен дека заокружува за уништување на Македонија – рече Мицкоски.

Тој додаде дека ДПМНЕ на овие избори излегува со понуда содржана во 360 страни наречена Проект „Обнова“, каде може да се најдат повеќе од 1000 проекти.

 

 

loading...

 

Македонија

Свет