Нова „бомба“ за Николоски и Јанакиески: Никако рушење, немој те молам, тие згради се од Нефи бандитот, тоа му е дел од договорот за изборите!

Објавено на 09.07.2020 во 12:08:13 часот | Македонија

* реклама ----------------------------------------------------------------------------------------------------

 
 
 
 
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

На јутуб каналот „Обнова на режимот“, објавен е втор разговор помеѓу Александар Николоски, носител во изборна единица четири и Миле Јанакиески, ексминистер за транспорт и врски.

Овој разговор е именуван како „Николоски градежна мафија со Нефи во Охрид“ и во него се споменува и сегашниот советникот во Општина Охрид, Нефи Усеини од ДУИ.

Од снимката се слуша како Николоски не дозволува да се чепка местото каде ќе гради Усеини, бидејќи, тоа му било дел од договорот за избори.

 

 

loading...

 

Македонија

Свет