УШТЕ ЕДНА УСПЕШНА АКЦИЈА НА МОСАД; ВО ПОЖАР УНИШТЕНА НУКЛЕАРНАТА ТЕХНОЛОГИЈА НА ИРАН

Објавено на 06.07.2020 во 00:21:22 часот | Свет

*реклама ----------------------------------------------------------------------------------------------------

 

 

 

 

 

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Мистериозно се запали нуклеарната централа во ИРАН во која се произведуваше нуклеарно гориво во центрифуги кои збогатуваа ураниум.

Се чини тајната служба на Израел, МОСАД, која се смета за една од најмоќните тајни служби после ЦИА секако, спроведе уште една тајна операција како славните операции врз нуклеарните централи во Ирак пред 20 години...

Повеќе за ова на следниот линк.

 

 

loading...

 

Свет

Македонија