ЗАЕВ: СЕДЕВ НА МАСА СО ТРАМП, МЕРКЕЛ, ТРУДО И МАКРОН ВО НАТО, ПРВО ЗБОРЕШЕ ТРАМП, ПА МЕРКЕЛ, ПА ЈАС, ПА МАКРОН ЗА ЗАКАНИТЕ ПО СВЕТСКИОТ МИР?!?!

Објавено на 05.07.2020 во 21:15:04 часот | Македонија

- Еј што дочекавме, уште не ми се верува, седев на маса со Макрон, Меркел, Трамп, Трудо во НАТО, прво збореше Трамп, па Меркел, па јас, па Макрон, за заканите за светскиот мир... Знаете ли тоа што значи за нашата земја, која до вчера беше во вестите на СНН дали ќе опстане...

Заев во елемент на трибината на Кале.

 

 

loading...

 

Македонија

Свет