(ВИДЕО) Хаос во Битола: По поплавата, избувна пожар во градот – горат неколку дуќани

Објавено на 05.07.2020 во 18:28:41 часот | Македонија

*реклама ----------------------------------------------------------------------------------------------------

 

 

 

 

 

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 
Попладнево во 16 часот е пријавено дека избувнал пожар пред влезот во Старата битолска чаршија, пренесува ТВ 21.

Во моментов неколку екипи на територијалната противпожарна единица се на терен и се обидуваат да го локализираат пожарот.

Синоќа во овој град имаше силно невреме кое предизвика поплава и сериозни штети на битолските земјоделци.

 

 

loading...

 

Македонија

Свет