(ВИДЕО) Силно невреме во Неготино, се излеа Неготинска река, градот остана без струја

Објавено на 05.07.2020 во 18:16:21 часот | Македонија

 

*реклама ----------------------------------------------------------------------------------------------------

 

 

 

 

 

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Силно невреме проследено со обилен дожд, грмежи, ветер и град попладнево го погоди Неготино.

Во центарот на градот од коритото се излеа Неготинска река, а градот остана без струја.

Метеоролозите најавуваа нестабилно време за овој викенд, а вчера од невреме беше погодена и Битола.

 

 

loading...

 

Македонија

Свет