Ангелов: Влеговме во НАТО за пак да не ги извлекуваат терористите од Арачиново

Објавено на 01.07.2020 во 19:51:09 часот | Македонија

*реклама ----------------------------------------------------------------------------------------------------

 

 

 

 

 

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 
Стојанче Ангелов во вечерашното гостување на телевизија Канал 5 се согласи со Димитар Апасиев дека НАТО во 2001 година ги извлекувало терористите.
 -Влеговме во НАТО за пак да не ги вадат терористите. Ако не влеземе во НАТО, тие па ќе се дигнеа, и пак ќе ги вадеа. Сега кога сме во НАТО тоа нема да се случи. НАТО тоа нема да го дозволи. Јас го поддржав Преспанскиот договор за да не се повтори Арачино и да не ја поделат Македонија, рече Ангелов.

 

 

loading...

 

Македонија

Свет