МИЦКО БЕ, ЗНАЕВ ДЕКА СИ ЃУБРЕ ОД ЧОВЕК, СЕГА МИ Е ЈАСНО ЗОШТО ГРУЈО ТЕ ОДБРАЛ ТЕБЕ, ВО ТЕБЕ ВИДЕЛ СОВРШЕН ГРУЈО, БЕЗ СЛАБОСТИ И МААНИ, СОВРШЕН МАФИЈАШКИ БОС ПРЕПРАВЕН ВО СЛАТКОРЕЧИВ ПОЛИТИЧАР!

Објавено на 27.06.2020 во 13:08:43 часот | Колумни

Саше Ивановски

Новинар, основач и сопственик на Мактел.мк


*реклама ----------------------------------------------------------------------------------------------------

 

 

 

 

 

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Свиња една расипана без грам совест. Еееј цела година не отече за РЕКЕТ, те Заеви биле мафија, те немало судство те ова те она, а сега слушнавме како на мафијаш му ветува дека нема да одговара што украл од државната каса најмалку 12 милиона евра!!!

Ѓубре едно расипано мафијашко, знаев дека си стока од човек и АНТИ ПОЛИТИЧАР, АНТИ ЛИДЕР, АНТИ ДРЖАВНИК!!!

Сега им е јасно зошто Грујо те одбрал тебе наместо Митко Кожувчанка, наместо Петар Богојески, наместо Никола Тодоров, наместо Никола Поповски итн, едноставно во тебе видел СОВРШЕН ГРУЕВСКИ БЕЗ МААНА, крими бос без никакви скрупули и кочници и бариери, тотален МОНСТРУМ преправен во слаткоречив политичаро со цвикери, професор, даскал со мафијашки диктаторски амбиции!

Зошто одбрал таков наследник? Па секој друг наследник би се извинил за Груевизмот и би се дистанцирал од Груевци, со што Грујо ќе останеше на ветрометина во Унгарија.

Вака тој има верен слуга во партијата, слуга кој го посетува редовно во Унгарија, можеби му носи и кеш од некои прљави операции во земјава како продажба на имот и акции кои се водат на трети имиња но се Грујов валкан капитал стекнат со 12 години режим.

Едноставно Грујо реши да и наштети на земјата уште еднаш, да си постави свој човек во ВМРО кој и понатаму ќе прави зло, ќе ја малтретира земјата, ќе кумува со мафијата, ќе ги кочи законите, ќе става сопки на новта влада, ќе шири лажни вести, магла, манипулација, отров на омраза, бунило, смут...

Штета, ВМРО ДПМНЕ можеше многу да помогне оваа земја да ни биде поубава и помила и поздрава и подобра за нас и нашите семејства.

Ѓубре едно никакво си Мицко, дај си веднаш оставка, извини се на народот и да те нема од политиката, исчезни, тргни ни се од пред очите на сите!

БАРАБО ЕДНА, СЛУГА НА МАФИЈАТА, ШТЕТОЧИНО ЕДНА ЛИГАВА!

 

 

loading...

 

Колумни

Македонија