ГАФ ИЛИ СЕ МРДНАЛ ОД УМОТ: ТРИ ПАТИ ВО СЛУШАВ ДЕНЕШНИОТ ГОВОР НА МИЦКОВСКИ И ПРОСТО НЕ МИ СЕ ВЕРУВА ШТО ЗБОРИ ЧОВЕКОТ!

Објавено на 14.06.2020 во 20:39:49 часот | Колумни

Саше Ивановски

Новинар, основач и сопственик на Мактел.мк


* реклама ----------------------------------------------------------------------------------------------------

 
 
 
 
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Убаво го слушав дури три пати денеска говорот на Мицковски и просто не ми се веруваше што слушам.

Човекот наместо да ветува дека ќе биде нова демократска про европска власт, он се заканува дека ќе апсел  и ќе пикал во зандани политичари затоа што решиле да одат на избори во време кога ВМРО стои лошо на анктетите?!

Еј наместо да негира дека ќе биде режим, ОН СЕ ФАЛИ, ВЕТУВА ДЕКА ЌЕ БИДЕ РЕЖИМ?!?!

*реклама ----------------------------------------------------------------------------------------------------

 

 

 

 

 

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Толку е очаен гневен и не може да прифати пораз, што во нагон на плач и цмиздрење го изгубил умот и се заканува дека ќе полнел затвори и зандани, таму каде што застана Груевски?!?!

Па додека збореше, им дал наредба на шефот и заменичката на шефот на ДИК да се кријат од колегите, па се договориле и со ДУИ Џафери да не дава нов потпис за нови избори а пак овој Дерковски бара потпис и без него не спроведува избори, практично ДУИ и ДПМНЕ ја киднапираа државата и ја држат во заложништво?!?!

Буквално го прават она што го правеа и на 27-ми април, кога ВМРО ДПМНЕ не дозволуваше смена на власта, сега не дозволуваат продолжување на мандатот, не можејќи да се помират со пораз, одат на картата АКО НЕ СМЕ НИЕ НАЗАД НА ВЛАСТ, ДРЖАВАТА НЕКА ПРОПАДНЕ?!?!

Не повлекоа поука од судските процеси и затворските казни на Чавков и онаа што го очекува Трајко Вељановски, ќе треба многу време да помине за конечно да станеме земја со демократска култура и традиција вака личиме на ВУКОЈЕБИНА ТАЏИКИСТАНСКА!!!

 

 

loading...

 

Колумни

Македонија