(ВИДЕО) ХАОС ВО АМЕРИКА: НАСИЛНИ ПРОТЕСТИ ВО РЕЧИСИ СИТЕ ГРАДОВИ, ЖЕСТОКИ СУДИРИ СО ПОЛИЦИЈАТА, ИМА ЗАГИНАТИ ПОЛИЦАЈЦИ, СЕ ПОЧНА ПРЕД 3 ДЕНА СО ПОЛИЦИСКОТО УБИСТВО НА ЦРНЕЦ ВО МИНЕАПОЛИС!

Објавено на 31.05.2020 во 02:15:28 часот | Свет

* реклама ----------------------------------------------------------------------------------------------------
 
 
 
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

* реклама --------------------------------------------------------------------------------------------------

 

 

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------

Линк до видео од протестите во Чикаго, овде. Трамп даде масло на огнот со твитот дека штом ќе почнат грабежите може да почне и пукањето што уште повеќе ги испровоцира афро-американците.

 

 

loading...

 

Свет

Македонија