ДУРИ И НАЌЕ ПРИЗНА: Настанот во Струга е лошо организиран, ќе се утврдуваат пропустите

Објавено на 08.05.2020 во 00:56:57 часот | Македонија

* реклама ----------------------------------------------------------------------------------------------------

  

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Министерот за внатрешни работи, Наќе Чуле, вели дека настанот во Струга е лошо организиран и дека во текот на утрешниот ден ќе се утврдуваат направените пропусти.

*реклама ----------------------------------------------------------------------------------------------------

 

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

-Во последниот период има организиран и оркестриран напад од страна на сите ПР структури на СДСМ, против мене и моето фукционирање со цел моја лична и професионална дискредитација – рече Чулев на Алфа.

 

 

loading...

 

Македонија

Свет