ЈАВНОСТА БЕСНА ЗА ЛИТИЈАТА ВО СТРУГА - Османи: Во Струга 20 отсто од заразените починаа, ќе има одговорност!

Објавено на 07.05.2020 во 22:23:18 часот | Македонија

* реклама ----------------------------------------------------------------------------------------------------

  

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Во градот каде смртноста од вирусот е 20 отсто од бројот на засегнати, ова е одговорноста на највисоко ниво. Сега ниту една мерка нема смисла. Ќе има одговорност!

*реклама ----------------------------------------------------------------------------------------------------

 

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Ова е пораката на вицепремиерот Бујар Османи, објавувајќи фотографија од стотици верници кои заедно со свештениците, без дистанца и заштитни маски се движеа денеска по улиците на Струга учествувајќи во традиционалната религиска литија:

Според СДСМ, литијата била обезбедувана од полицајци.

 

 

loading...

 

Македонија

Свет