ХАОС, ВМРО И ДУИ СЕ ШПИОНИРААТ МЕЃУ СЕБЕ: Синиша Алексовски го следел Талат Џафери

Објавено на 07.05.2020 во 22:15:15 часот | Македонија

* реклама ----------------------------------------------------------------------------------------------------

  

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Талат Џафери во вечерашното интервју на телевизија Телма доби прашање кој би бил интересот на Синиша Алексовски да го следи, кога веќе не е активен пратеничкиот состав на кој тој беше претседател. Џафери на тоа одговори дека станува збор за настан од 27 март, кога го известиле дека одредено лице ги снимало возилата кои се во негова придружба.

*реклама ----------------------------------------------------------------------------------------------------

 

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

-Се работи за настан од 27 март. Дента кога според обврските, требаше да се потшишат акти, докумнети.. При доаѓање, при влезот  во Собрание, од слубжата за обезбедување ме известуваат дека е приметено снимање, можно и на воизлата кои се во моја придружба. Во тој контекст, службата која ме обезбедува до надлежните во МВР, постапила. Јас не се бавам со тој кој ме следи, тоа е работа на службата. Службата ме извести дека лице ја следело колоната на возила, рече Џафери.

 

 

loading...

 

Македонија

Свет