ХАОС ВО АМЕРИКА - ИМ СЕ СЛУЧУВА НАШИОТ 27-МИ АПРИЛ: ТРАМП ГИ ПРАТИ СВОИТЕ ФАНОВИ СО ОРУЖЈЕ ДА ИМ СЕ ЗАКАНУВААТ НА ДЕМОКРАТИТЕ ГУВЕРНЕРИ ВО ДРЖАВИТЕ МИЧИГЕН, ВИРЏИНИЈА, МИНЕСОТА!

Објавено на 19.04.2020 во 00:34:20 часот | Свет

*реклами -----------------------------------------------------------------------------------------------------

  

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Со серија твитови ОСЛОБОДЕТЕ ЈА ВИРЏИНИЈА, ОСЛОБОДЕТЕ ЈА МИНЕСОТА, ОСЛОБОДЕТЕ ГО МИЧИГЕН, Трамп ги праи своите фанови со оружје да ги опколат гувернерските палати во сојузните држави на северот од Америка каде на власт се демократи гувернери.

Фановите на Трамп се дигнаа со оружје и блокираа булевари и улици за да извршат притисок врз гувернерите да ги симнат рестрикциите воведени поради пандемијата Корона.

Повеќе за ова на Аксиос.

 

 

loading...

 

Свет

Македонија