БРИТАНЦИТЕ ВО ШОК: ПРЕМИЕРОТ БОРИС ЏОНСОН СТАВЕН НА РЕСПИРАТОРИ, СЕ БОРИ ЗА ЖИВОТ ОТКАКО ПРЕД 10 ДЕНА ЗАБОЛЕ ОД КОРОНА

Објавено на 06.04.2020 во 22:02:54 часот | Свет

Борис Џонсон вчера беше однесен во болница а денеска е ставен на респиратор.

Додека е во болница ќе го менува министерот за надворешни Доминик Рааб.

Во Британија бројот на заразени се искачи на 51 000 а бројот на починати на 5500.

 

 

loading...

 

Свет

Македонија