БОМБА НА ОСМАНИ: Османи: Полицискиот час од среда ќе биде од 16 до 05 часот, а за време на викендот 24 часа!

Објавено на 06.04.2020 во 14:26:30 часот | Македонија

Вицепремиерот за европски прашања Бујар Османи на својот фејсбук профил објави дека на владина седница се донесени нови рестриктивни мерки.

Како што објави Османи, од среда полицискиот час ќе биде од 16 до 05 часот, додека за време на викенд 24 часа.

 

 

loading...

 

Македонија

Свет