И МЛАДИТЕ УМИРААТ ОД КОРОНА: Почина 40-годишен кочанчанец заразен од корона вирусот

Објавено на 06.04.2020 во 12:00:55 часот | Македонија

Четириесетгодишен жител на Кочани е новата жртва на корона вирусот. Оваа информација ја потврдуваат од Општината посочувајќи дека им била соопштена утрово.

Станува збор за првиот пациент од Кочани кај кого беше дијагностициран ковид-19.

Во овој град досега беа откриени вкупно 14 заразени.

 

 

loading...

 

Македонија

Свет