СМРДИ НА РЕЖИМ ВО БЕЛАТА ПАЛАТА: ЗА ПРВ ПАТ, ВМРО ДПМНЕ ОДБИ ДА МУ ДОЗВОЛИ НА САШЕ ПОЛИТИКО ДА ПОСТАВИ ПРАШАЊА ДО МИЦКОВСКИ!

Објавено на 05.04.2020 во 21:54:50 часот | Македонија

Овие денови поради кризата со Корона, прашања до лидерот на ВМРО ДПМНЕ се поставуваат преку мејл, но денеска за прв прашањата од Саше Политико не му беа псотавени на лидерот на ВМРО ДПМНЕ, Христијан Мицковски.

Еве ги прашањата кои беа пратени на мејлот на ВМРО ДПМНЕ:

 

 

loading...

 

Македонија

Свет