ВЕНКО ФИЛИПЧЕ НА БРИФИНГ СО НОВИНАРИТЕ: ДЕНЕШНИТЕ БРОЈКИ НА ЗАРАЗЕНИ И ПОЧИНАТИ СЕ МНОГУ ПОГОЛЕМИ ОД ОБИЧНО, ПОЧНУВА ПИКОТ, ДЕНЕСКА ЌЕ РЕВИДИРАМЕ СЕ ШТО ПРАВЕВМЕ ДОСЕГА И МОЖНО Е ДА ЈА СМЕНИМЕ ТАКТИКАТА

Објавено на 05.04.2020 во 13:50:43 часот | Македонија

- Денешните бројки се многу поголеми од обично, полека се движиме кон пикот на болеста, ги спремаме воената болница и болницата во Битола за прием на поголема бројка на заболени, денеска е ден на прекршување, ќе ревидираме се што сме правеле досега и можно е да ја промениме тактиката.

Министерот Венко Филипче со целокупниот свој тим на асистенти и директорите на сите болници на денешниот брифинг со новинарите. Тој закажа прес во 15 часот на кој ќе ги соопшти денешните бројки.

 

 

loading...

 

Македонија

Свет