Филипче: Само со добра дисциплина, здравствениот систем може да го издржи ударот

Објавено на 05.04.2020 во 12:11:04 часот | Македонија

Само таму каде што има добра дисциплина, здравствениот систем може да го издржи овој удар, напиша министерот за здравство Венко Филипче на својот Фејсбук профил.

-Не постои здравствен систем во светот што ова може да го издржи сам – на теретот на рамењата само на здравствените работници, наведува Филипче.

 

 

loading...

 

Македонија

Свет