УШТЕ ЕДЕН ЦРН ДЕН ВО ЗЕМЈАВА ПОРАДИ КОРОНА: 5 НОВИ ЖРТВИ И 53 НОВИ ЗАРАЗЕНИ!

Објавено на 04.04.2020 во 15:48:42 часот | Македонија

Венко Филипче
 
Во изминатото деноноќие потврдени се 53 нови случаи позитивни на Ковид- 19, вкупната бројка на дијагностицирани изнесува 483 лица.
 
 
Стигна инфомрација за уште еден починат во меѓувреме: 

 

 

loading...

 

Македонија

Свет