БОМБА НА ВЕНКО ФИЛИПЧЕ: АПЛАУЗИТЕ НЕ ТРЕБА ДА БИДАТ НАМЕНЕТИ ЗА МЕНЕ ТУКУ ЗА ОНИЕ КОИ СЕ НА ПРВАТА ЛИНИЈА НА ФРОНТОТ А ТОА СЕ ЛЕКАРИТЕ НА ИНФЕКТИВНА И ЕПИДЕМИОЛОЗИТЕ ВО ЦЕНТАРОТ ЗА ЈАВНО ЗДРАВЈЕ

Објавено на 04.04.2020 во 14:44:04 часот | Македонија

- Не сакам јас да ги земам ловориките од битката со Короната, аплаузите треба да ги свртиме кон докторите од инфективната клиника и епидемиолозите во центарот за јавно здравје, тие се на првата линија на фронтот!

Венко Филипче на Алсат М во емисијата 360 степени.

 

 

loading...

 

Македонија

Свет