ЕВЕ ЗОШТО 85% ОД НАРОДОТ МУ ВЕРУВА: МИНИСТЕРОТ ВЕНКО ФИЛИПЧЕ НЕ ГИ ПРИЗНАВА ТЕСТОВИТЕ КОИ ГИ ПРАВИ НЕГОВАТА СТРИНА НА СИСТИНА!

Објавено на 02.04.2020 во 23:44:35 часот | Македонија

Министерство за здравство денеска излезе со информација дека не ги признава тестовите за Корона на Аџибадем Систина.

Она што јавноста веројатно не знае е дека тие тестови ги прави неговата стрина, Виолета Филипче.

И после некој се чуди зошто 85% од народот му верува на Венко Филипче?!?! Кај него нема ТРТЕ МРТЕ, дури и својата стрина не му влијае да биде објективен и посветен на јавното здравје!

И не само тоа, Орце Камчев кажа дека се пријатели повеќе од 20 години, па сепак Венко не попушти и остана цврст како карпа! БРАВО!

 

 

loading...

 

Македонија

Свет