ШОКАНТНА СТОРИЈА НА ИРЛ - КАМЧЕВ ТРГНА ВО ЖЕСТОКА ЦЕНЗУРА, ЗНМ РЕАГИРАШЕ: КУМАНОВЕЦ ПОЧИНАЛ ОД КОРОНА ОТКАКО БИЛ НЕГАТИВЕН НА ТЕСТ ВО СИСТИНА!

Објавено на 02.04.2020 во 23:15:44 часот | Македонија

Тестовите на Систина можат да дадат лажна надеж на многу ризични пациенти кои потоа ќе се опуштат и ќе починат од Корона, таква судбина го снашло еден 45 годишен Кумановец пред неколку дена.

Линк до сторија во два дела на новинарите од ИРЛ овде е првиот дел, вториот дел е овде. Аџибадем Систина многу се возбудиле за сторијата па разни закани за тужби кон нив, по што се активираше и здружението на новинари, линк за тоа овде.

 

 

loading...

 

Македонија

Свет