ТИМОТ НА ВЕНКО ФИЛИПЧЕ JA ДОБИ ПРВАTA БИТКА СО КОРОНАТА: Во Дебар во последното деноноќие за првпат нема заразен од корона вирус

Објавено на 02.04.2020 во 22:41:57 часот | Македонија

Според последните статистички податоци податоци на министерството за здравство може да се забележи дека за првпат во Дебар, градот каде што се прогласи кризна состојба нема регистриран нов заразен од корона вирус.

Министерството за здравство информира дека во изминатите 24 часа регистрирани се 30 нови случаи на коронавирус во земјата. По градови: Скопје-12, Куманово – 8, Прилеп – 9 и Крива Паланка-1.

 

 

loading...

 

Македонија

Свет