БОМБА НА ЗАЕВ: АКО ЗА 2 НЕДЕЛИ СТИГНЕМЕ ДО 700 ЗАБОЛЕНИ, ЌЕ ИМА ПОРИГОРОЗНИ МЕРКИ ЗА ДВИЖЕЊЕ, ИМА ДВА НАЧИНИ ДА СЕ СПРАВИМЕ СО КОРОНАТА, МЕТОДА ЧЕКАН И МЕТОДА ТАНЦУВАЊЕ, 99% ОД ЗЕМЈИТЕ ЈА ИЗБРАА ВТОРАТА МЕТОДА, И НИЕ СМЕ ВО ТАА ГРУПА

Објавено на 02.04.2020 во 21:41:06 часот | Македонија

- Ако за две недли ја надминеме бројката од 700 заразени ќе мораме да ја употребиме мерката ЧЕКАН и да ги засилиме ригорозните мерки за движење. Засега ја користиме втората метода која ја користат 99% земји од светот, така наречена ТАНЦУВАЊЕ со вирусот и засега добро ни оди но ќе видиме како ќе се одвиваат работите.

Лидерот на СДСМ, Зоран Заев на Канал 5 телевизија.

 

 

loading...

 

Македонија

Свет