Панчев: Доколку бидеме тим, можеме да ја добиеме оваа битка!

Објавено на 01.04.2020 во 19:15:51 часот | Македонија

Најдобриот македонски фудбалер за 20 век, Дарко Панчев во интервју за официјалниот сајт на Црвена Звезда раскажа како го минува времето додека светот се соочува со опасниот корона вирус.

„Малку се досадувам, малку гледам телевизија. Воглавно сум со семејството, со децата кои се понервозни од нас постарите. Засега сме дисциплинирани, мора да бидеме такви почитувајќи ги препораките на надлежните. Мора да ги почитуваме препораките и правилата“, вели Панчев.

Тој смета дека Македонија во овие моменти добро се справува со ситуацијата и според него, доколку бидеме тим, ќе ја добиеме оваа битка.

 

 

loading...

 

Македонија

Свет