ТЕХНИЧКИОТ МИНИСТЕР ЗА МВР, ЧУЛЕВ, И ДЕНЕСКА НЕ СЕ ПОЈАВИЛ НА РАБОТА ОТКАКО СИНОЌА НЕ СЕ ПОЈАВИ КАЈ ПЕНДАРОВСКИ, ИЗВОРИ ЗА МАКТЕЛ ВЕЛАТ ДЕКА ИМАЛ ТРУЕЊЕ ОД ХРАНА?!?!

Објавено на 01.04.2020 во 11:31:30 часот | Македонија

Неофицијални извори за Мактел ни велат дека Чулев најверојатно имал труење со храна. Од извори во МВР дознаваме дека тој денеска не се појавил на работа.

Синоќа него го немаше на седницата на советот за безбедност во вилата Водно кај Пендаровски, официјално коментарот беше дека бил уморен од работа.

Денеска пративме и прашање до неговиот кабинет па ќе видиме дали ќе ни одговорат.

 

 

loading...

 

Македонија

Свет