НЕШТО СТРАШНО СЕ СЛУЧИ НА ВЧЕРАШНИОТ ПРЕС НА ЛИДЕРОТ НА ВМРО ДПМНЕ, МИЦКОВСКИ

Објавено на 29.03.2020 во 13:50:16 часот | Колумни

Саше Ивановски

Новинар, основач и сопственик на Мактел.мк


Просто ми требаа 24 часа  за да се соземам од вчерашниот прес на лидерот на ВМРО ДПМНЕ, Мицковски.

Замислете, човекот едно пола саат ја убедуваше јавноста дека финансиската криза која ја зафати земјава била последица на некадарноста и коруптивноста на власта на СДСМ?!?! И како он да бил на власт ќе ја спасел земјава од било каква криза?!?! Магично ќе ја спасел земјава и од Корона но и од економска криза, што двете заедно се НЕВОЗМОЖНА МИСИЈА! Или оставаш се да тече нормално па кој умре, умре, или пак воведуваш ВАНРЕДНА СОСТОЈБА за да го спасиш народот при што ја жртвуваш економијата!

Еј човече, збориме за Корона која дивее во цел свет, една Кина, една Америка, една Германија се на колена и спремаат огромни финансиски пакети за да си ја спасат економијата, но за Мицко, криви за кризата во нашата држава биле СДСМ?!?!

Тоа што земјава била пред банкрот не било поради крахот на транспортот во светот, крахот на туризмот, крахот на целиот угостителски сектор, и сите други сектори, бербери, фитнес центри, салони за убавина, но и другите сектори за кои народот не помислува да троши пари како нови коли нови облеки нови компјутери, бела техника, мобилни, нови станови, мебел, куќи итн итн све е тоа ОТИДЕНО У МАЈЧИНУ! Банките се исто погодени, нема сектор кој што не е погоден како гром да удрил во фирмата и буквално камен на камен нема останато?!?!

И не само тоа, туку буквално има вонредна состојба и полициски час, народот ОД ДОМА НЕ СМЕЕ ДА ИЗЛЕЗЕ па со тоа цела економија е ЗАСТАНАТА и замислете Мицко не убедува дека за тоа бил крив Заев?!?!

Значи прво викаа да се воведе кризна состојба уште пред еден месец што е многу порано и многу построго од она што сега го имаме,  значи да се утепа економијата уште 1 месец пред самата да умре, а после за последиците во економијата го окривуваат СДСМ?!?!

ЕЕЕЈ, ЧОВЕЧЕ, ДО ТОЛКУ ДА СИ ПОЛИТИЧКИ РАСИПАН, ПА ТОА Е НЕШТО НЕВЕРОЈАТНО?!?!

ТОЛКУ ДА СЕ НЕМА ОСЕТ ЗА ФИЛИНГ ЗА ЧУВСТВО ЗА МАЛКУ ОД МАЛКУ СРАМ И ОДГОВОРНОСТ КОГА ЌЕ СЕ ОТВОРИ УСТА, ПА ЛИДЕР СИ БЕ НА НАЈГОЛЕМА ОПОЗИЦИСКА ПАРТИЈА, МИСЛИ БЕ МАЛЦЕ ШТО ЗБОРИШ БЕ ЧОВЕЧЕ?!?!

ОДАМНА НАПИШАВ ДЕКА МИЦКО Е КАКО НЕКОЈ ПСИХОПАТ, ТОТАЛНО ОПЕРИРАН ОД ЕМОЦИИ ОД СРАМ ОД ОДГОВОРНОСТ ОД ЧУВСТВО НА СОВЕСТ, БУКВАЛНО КАКО РОБОТ, ШТО МУ НАРЕДИЛЕ ТОА ТЕРА, ПА ШТО САКА НЕКА БИДЕ!

ОВА Е КАКО ДА ЈА УДРИ ЗЕМЈАТА МЕТЕОР И ТИ ЗА ТОА ДА ЈА ОБВИНУВАШ ВЛАСТА, ПА ТОА НЕ ДА Е КОМИЧНО, ТОА Е ДА ЗЕМЕШ ДА СЕ ИСПОВРАТИШ, ЦРЕВАТА ДА ГИ ИСТУРИШ!!!

Со ова Мицко најави дека наредна година они како партија ќе ловат поени, ќе тераат кампања со лудата теза ДЕКА ЗАЕВИ СЕ КРИВИ ЗА КОРОНАТА И ПОСЛЕДИЦИТЕ ОД ИСТАТА ВО ЗЕМЈАВА И ВО СВЕТОТ?!?!?!?!

ПА БИВАШЕ ЛИ БЕ ДА СТЕ ТОЛКУ ОДЛЕПЕНИ И ЗАБЕГАНИ МАЈКУ МУ?!?! БИВАШЕ ЛИ?!?!

 

 

loading...

 

Колумни

Македонија