Симињам капа колега Горазд Чомовски, но зошто мораше толку време да те чекаме да станеш голем новинар?!

Објавено на 27.03.2020 во 22:22:37 часот | Колумни

Саше Ивановски

Новинар, основач и сопственик на Мактел.мк


Ми се гадеше од твоите меки бљантави претенциозни интервјуа со ВМРОВСКИТЕ ЛУДАЦИ каде ги третираше со години како некакви големи политички величини а не она што тоа вистински се, дел бараби, дел муфљузи, дел преваранти, дел олоши, дел битанги, а некои и чисти психопати и лудаци за кои и ликот Ханибал Лектор од хорор филмот Кога Јагнињата Ќе Стивнат е Волт Дизни детска заебанција!

Ми се гадеше од твоето "ПРАВИМ СЕ НАТОШО, ШТО ГО ЕБАМ ДА ПОМИНЕ ИНТЕРВЈУТО ПОСЛЕ ИМА УТАКМИЦА ОД СЕРИЈА А" новинарство.

Ми се гадеше од пропуштената можност некое од тие копилиња да бидат исплескани по газот на тв, која ти така упорно и упорно ја пропушташе, со години голега Горазд Чомовски.

Ми се гадеше од тоа што ја имаш шансата, патот ти е отворен да шибаш напред, голот ти е безмалку празен, требаше само да ја акнеш пуна па дури шпиц само залет да земеш требаше (една од причините за тоа е секако презимето кое го носиш и врските и реномето кое ти отвораше врати секаде) но ти упорно одбиваше да се вивнеш во облаците на големото новинарство.

Како да уживаше во сенката на татко ти, во тоа бледото сивило на сенките, како да уживше на маргините...

За сите овие работи знаев и да ти пишам пораки и да те направам лом, знаеш добро.

Се до вечерва. Симињам капа друже, колега. Добредојде во друштвото на храбрите кои таласаат и менуваат историја. Зошто по ѓаволите толку време те чекавме?!?! Ама ај, простено нека ти е!

 

 

loading...

 

Колумни

Македонија