ШОК ВО БРИТАНИЈА: НАСЛЕДНИКОТ НА ТРОНОТ, 71 ГОДИШНИОТ ПРИНЦ ЧАРЛС СЕ ЗАРАЗИЛ СО КОРОНА!

Објавено на 25.03.2020 во 12:00:49 часот | Свет

- Принцот Чарлс е позитивен на Корона и е во само изолаиција. Тој се чувствува добро и има благи симптоми. Војводката Камила е негативна.

Се вели во соопштението од Бакингемската Палата. Принцот има 71 година и е прв наследник на тронот на кој седи кралицата Елизабета.

 

 

loading...

 

Свет

Македонија