ДАЈ БЕ ОХРАБРЕТЕ СЕ И ОДВАЖЕТЕ СЕ БЕ ЛУЗЕРИ БЕДНИ, ГОЛТНЕТЕ ЈА КНЕДЛАТА И БИДЕТЕ ФЕР И ЧЕСТИТАЈТЕ ИМ НА ЗАЕВ, ДИМИТРОВ, ОСМАНИ, РАДМИЛА... ЗА ДАТУМОТ БЕ БЕДНИ ПЕРФИДНИ КОПИЛИЊА, НЕ МОЛЧЕТЕ КАКО ОНАКВО ПОД ЈОРГАН!!!

Објавено на 24.03.2020 во 22:38:11 часот | Колумни

Саше Ивановски

Новинар, основач и сопственик на Мактел.мк


Еееј водечките ПР труби на ВМРО ДПМНЕ во моментов, Бетмен на твитер и Геро на фб излегоа со ужасно перфидни и манипулаторски изјави по повод стартот на преговорите со ЕУ:

- ОВА Е УСПЕХ НА СИТЕ ПОЛИТИЧАРИ ДОСЕГА, НЕКА НИ Е ЧЕСТИТО НА СИТЕ?!?!

Дај бе немој да не ј..е што би рекол Кили, кого вие зафркавате?!?!

Повеќето пак молчат како п...и под јорган!

Дај бе соберете храброст, голтнете ја кнедлата, честитајте им на луѓето.

Имаа идеја, имаа визија, имаа храброст и енергија и нерви да ја реализираат, успеаја и резултатите еве ги, членка сме на НАТО и почнуваме преговори за членка на ЕУ.

ЕЕЈ ЧОВЕЧЕ, ПА ЗА ОВА СОНУВАЛЕ И ИНЛИНДЕНЦИТЕ И ПАРТИЗАНИТЕ И СИТЕ ПАТРИОТИ РОДОЉУБИ ВО НАШАТА ИСТОРИЈА!!!

Но сепак, вината, ловориките одат на контото на СДСМ и ДУИ предводени од едно 100 храбри борци и уште толку новинари, граѓански активисти, аналитичари кои се ставија на првата линија на фронтот, па дури имаше и крв и затвори и тепање и динамит и казни и многу патење... Но еве, издржавме, победивме, сега жнееме успеси.

Но од сите тие, едно е името, еден е човекот, лидерот кој не водеше храбро, ЗОРАН ЗАЕВ! И тоа име треба да се спомене во овие моменти и да му се честита на човекот! СЕПАК ТОЈ ГО ИЗНЕСЕ НАЈГОЛЕМИОТ ДЕЛ ОД ТОВАРОТ НА СВОЈ ГРБ!!!

КУРВИНСКИ Е ДА СЕ МОЛЧИ И ДА НЕ СЕ ЧЕСТИТА, СТЕ ИМАЛЕ ДРУГА ВИЗИЈА, НО СТЕ ПОРАЗЕНИ, БИДЕТЕ ХРАБРИ И ДОСТОИНСТВЕНИ ВО ПОРАЗОТ БЕ КЛОШАРИ ЕДНИ БЕДНИ!!!

 

 

loading...

 

Колумни

Македонија