ШОКАНТНО: Пендаровски предупредува дека има организирано ширење на лажни вести за корона вирусот

Објавено на 13.03.2020 во 23:53:21 часот | Македонија

Службите во кабинетот на претседателот Стево Пендаровски детектирале неколку обиди за организирано и планско ширење лажни вести за предизвикување паника.

Ова го соопшти претседателот Стево Пендаровски на денешната прес-конференција која ја посвети на ситуацијата со коронавирусот и мерките што се преземаат од властите за спречување на неговото ширење.

 

 

loading...

 

Македонија

Свет