Канадскиот премиер во самоизолација, неговата сопруга со симптоми на Корона

Објавено на 12.03.2020 во 18:34:57 часот | Свет

Канадскиот премиер Џастин Трудо се одлучи за самоизолација и работа од дома откако се појави сомнение дека неговата сопруга е заболена од Корона.

Во соопштението од портпаролот на Трудо се посочува дека канадскиот премиер ќе биде во самоизолација се додека неговата сопруга не ги добие резултатите од тестот. Таа добила симптоми слични на грип откако се вратила од Велика Британија.

 

 

loading...

 

Свет

Македонија