ВЕСТ КОЈА ОДЕКНА КАКО БОМБА ВО САД: ТРАМП СЕ ЗАРАЗИЛ СО КОРОНА ОД БРАЗИЛСКИ ПОЛИТИЧАР?!?!

Објавено на 12.03.2020 во 16:26:22 часот | Свет

Угледни медиуми како Њујорк Тајмс објавуваат дека човекот кој стои лево од Трамп е од Бразил и денеска е во болница и се лечи од Корона а пред 5 дена имал средба со Трамп во Белата Куќа, па сега јавноста шпекулира дали и самиот Доналд Трамп е заболен од вирусот?!?!

 

 

loading...

 

Свет

Македонија