ЕВЕ ЗОШТО УСТАТА ПЕНА МУ ФАТИ, СЕ УТЕПА ОД ЛАЕЊЕ ПРОТИВ СДСМ ОВИЕ ДЕНОВИ: САФЕТ БИШЕВАЦ СЕ НАЈДЕ НА ПРАТЕНИЧКИТЕ ЛИСТИ НА ВМРО ДПМНЕ!

Објавено на 11.03.2020 во 09:36:54 часот | Македонија

Поранешниот новинар, а потоа и пратеник од редовите на СДСМ, Сафет Бишевац ќе биде кандидат за пратеник на листата на ВМРО-ДПМНЕ.

Тој се најде на деветото место на листата во првата изборна едница, каде носителка е професорката Гордана Силјановска Давкова.

Инаку, Бишевац беше избран за пратеник од листата на СДСМ на изборите во 2011 година.

Ова покажува дека не само што лаел против СДСМ со умисла за да биде награден туку и самите негови чести секојдневни гостувања по медиумите биле договорени од ПР службата на ВМРО ДПМНЕ!

 

 

loading...

 

Македонија

Свет