МИЛОШОСКИ ОБЈАВИ ПЕТАРДА ЗА ЗАЕВ, ВО СДСМ ЗА ПОЛОВИНА ЧАС СЕ СПРЕМА РЕАКЦИЈА ВО ВИД НА ПРЕС КОНФЕРЕНЦИЈА!

Објавено на 23.02.2020 во 12:36:20 часот | Македонија

Пратеникот на ВМРО-ДПМНЕ, Антонијо Милошоски денеска од седиштето на својата партија објави аудио-снимка за како што тој тврди, екс-премиерот Зоран Заев.

Како што додаде Милошоски, Заев не само што бил премиер, туку бил и врховен судија и специјален јавен обвинител.

Видео – ТВ 21

Мактел дознава дека СДСМ ќе одговори на оваа петарда со прес конференција на која ќе се обрати пратеникот Хари Локвенец.

 

 

loading...

 

Македонија

Свет