(ВИДЕО НАЈАВА) Серија со сведоштва за случувањата на крвавиот четврток

Објавено на 21.02.2020 во 11:02:23 часот | Македонија

ТВ-канал Вис најави четири епизоди со седоштва за случувањата на 27 април – крвавиот четврток.

Од телевизијата која стои зад овој проект најавија дека за првпат во прво лице ќе сведочат Петре Шилегов, Дамјан Манчевски, Ѓулумсер Касапи, Павле Богоевски, Благој Бочварски.

Секој петок ќе се емитува по една епизода, а првата епизода ќе закажана за утре.

 

 

loading...

 

Македонија

Свет