ДОЛГОТО РАЧЕ НА ВМРО ДПМНЕ ВЕЌЕ 3,5 ГОДИНИ НЕ Е ЗАБОДЕНО ДО ЛАКТИ ВО НАРОДНАТА КАСА - Николоски: ВМРО-ДПМНЕ има замрзнат имот и долг од околу 8 милиони евра!

Објавено на 18.02.2020 во 21:38:14 часот | Македонија

„ВМРО-ДПМНЕ има замрзнат имот со кој не може да располага, во моментов сме најзадолжена партија во Македонија а долгот надминува сума од речиси осум милиони евра. Долгот е од банка од каде се земани кредити и најголем дел од долгот е направен пред да дојде ова ново раководство на партијата“, рече потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Александар Николоски во денешното гостување на „Утрински брифинг“ на Слободна ТВ.

 

 

loading...

 

Македонија

Свет