ШОКАНТНО: ПЛАНИНАРИ НАЈДОА МРТВО ТЕЛО НА ШАРА!

Објавено на 16.02.2020 во 12:16:10 часот | Македонија

Планинари утрово најдоа мртво тело на Шара, над селото Вејце, на местото викано Кобилица.

Претпоставуваат дека се работи за бегалец од Сирија кој залутал на Шара?!

Се чека интервенција на МВР и ќе се прави обдукција за да се види од што починал човекот и дали ќе може да се идентификува за кого се работи.

Луѓето кои го нашле трупот велат дека најверојатно е починат околу 10-тина денови.

 

 

loading...

 

Македонија

Свет