ГРАДОНАЧАЛНИКОТ НА ЦЕНТАР, САША БОГДАНОВИЌ - СРПЧЕ СТАНУВА ЛИДЕР НА МАКЕДОНСКИТЕ СРБИ!

Објавено на 16.02.2020 во 00:58:58 часот | Македонија

Српскиот претседател Александар Вучиќ за Денот на државноста приреди свечен ручек во зградата на Претседателството. објавено е на Инстаграм профилот на „Иднината на Србија“.

На фотографијата објавена на Инстаграм профилот на „Иднината на Србија“ може да се забележи дека Вучиќ лично ги послужува гостите со прасечко печење.

Меѓу гостите бил патријархот на Српската православна црква, Иринеј, градоначалникот на општина Центар, Саша Богдановиќ.

Во служењето на гостите на Вучиќ му помогнал претседателот на Демократската партија на Србите во Македонија, Иван Стоилковиќ.

 

 

loading...

 

Македонија

Свет