ОВА САМО НА ГРУЈО МОЖЕ ДА МУ ТЕКНА: Реклама за унгарското масло кое никаде не може да се купи во македонските куртон медиуми!

Објавено на 16.02.2020 во 00:46:26 часот | Македонија

Новинарите на ПРИЗМА истражуѕваа на темата унгарско масло со кое се финансираат македонските куртон медиуми.

Ова смрди на МИЛЕ МИ ТЕКНА - ГРУЈОВА ФИНТА! Ќе поставиш банер на производ кој е измислен за да пратиш легално пари од Унгарија назад во земјата од каде се украдени!

Линк до сторијата, овде.

 

 

loading...

 

Македонија

Свет