ТРАМП СО СВОИТЕ БУДАЛАШТИНИ ГО НАЛУТИ ПОРАНЕШНИОТ ГРАДОНАЧАЛНИК НА ЊУЈОРК, МИЛИЈАРДЕРОТ МАЈКЛ БЛУМБЕРГ: Тој досега потроши 300 милиони долари од своето богатство за својата кампања за претседател, решен да потроши до 1 милијарда од своето богатство кое тежи 55 милијарди!

Објавено на 14.02.2020 во 00:36:16 часот | Свет

Изборен штаб од 1000 асистенти, реклами во цела Америка досега во износ од 300 милиони долари и изјави дека е спремен да потроши 1 милијарда долари за да го победи Трамп.

Тоа се добива кога милијардер ќе се заинати налутен од глупостите на Трамп. Се работи за екс градоначалникот на Њујорк, милијардерот Макл Блумберг кој тежи 55 милијарди долари и е 9-ти најбогат човек на светот.

Линк за целата анализа за неговите шанси да стане претседател, овде.

 

 

loading...

 

Свет

Македонија