БОГОЕВ: Се сретнав со Метју Палмер, Специјален претставник на американскиот државен секретар на САД за Западен Балкан, кој соопшти дека за многу кусо време Македонија ќе стане полноправна членка на НАТО

Објавено на 07.02.2020 во 17:11:42 часот | Македонија

 

 

loading...

 

Македонија

Свет